Mihai Sprinceana
Un forum de programare cu de toate. Va astept sa va inscrieti si sa deveniti moderatori. Oricine este binevenit aici sa se inscrie si sa aiba acces la informatie free! Fiecare este liber sa adauge proiecte programe free etc. Ajutati acest forum sa devina o comunitate puternica unde fiecare invata de la fiecare! Tot ce trebuie sa faceti este sa va inregistrati si fiecare contributie se poate dovedi utila in timp! Forumul este free informatia free dk aveti timp liber ajutati si pe ceilalti si invatati si voi in acelasi timp! Haideti sa facem ceva pt.a ne ajuta intre noi!
Cititi regulament postare forum inainte de a posta!
|
Lista Forumurilor Pe Tematici
|
Mihai Sprinceana | Inregistrare | Login
POZE MIHAI SPRINCEANA
Nu sunteti logat.
|
Nou pe simpatie: Cenusareasa la Simpatie.ro
 | Femeie 24 ani Bucuresti cauta Barbat 28 - 61 ani |
|
|
andreeamp
Moderator
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 27
|
|
Limbajul de asamblare este un limbaj de nivel scazut, care este comparat cu codul masina.
Cel mai cunoscut compilator este TASM care vine cu compilatoarele Borland Turbo Pascal si C++. Codul assembler poate fi integrat in codul Pascal, C++ apoi Visual C++ si Delphi.
Cum se lucreaza cu asm51?
Pasul1: Se deschide un editor de text de exemplu notepad si se scrie codul sursa in acesta.
Pasul2: Se salveaza fisierul respectiv cu extensia .asm
|
|
| pus acum 17 ani |
|